O MNĚ


Po úspěšném zakončení studia na česko-francouzském gymnáziu v Praze, jsem v roce 2008 s velkým očekáváním nastoupila na 3. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy. První dva roky studia mne velice naplňovaly a bavily. Naše curriculum bylo postavené na modulech a tak jsme jedno téma probírali současně ve všech důležitých předmětech, tedy bylo možné vidět jednotlivé systémy v souvislostech. Ve třetím a následujících ročnících jsem již tolik nadšená nebyla. Přišla výuka jednotlivých "rozkouskovaných" oborů a mně to v určitých aspektech přestalo dávat smysl z nadhledu. Jsem totiž ráda ten detektiv, co se snaží dopátrat hlubší příčiny.


Jako čerstvá lékařka jsem nastoupila na oddělení pediatrie v jedné krajské nemocnici. Vzhledem k okolnostem byla nutnost nastoupit téměř ihned po absolvování poslední šesté státnice. Tou dobou jsem na sobě již pociťovala velké vyčerpání a tak i moje adaptační mechanismy na stres nefungovaly tak, jak by měly. To následně, spolu s přístupem starších lékařů na oddělení a prací v rozporu s mým duchem, mělo za následek moje fyzické i duševní vyčerpání, kdy bylo potřeba vyhledatodbornou pomoc. Ovšem po týdnu na antidepresivech, lécích na spaní a zjištění, že i lékařky na oddělení v tomto módu pracují již několik let, jsem se rozhodla pro svoje zdraví opustit klinickou medicínu - moje nejlepší a zároveň nejtěžší rozhodnutí...

Následně mi život přinesl možnost pracovat jako vědecký pracovník a student PhD. v oboru neurověd v Národním Ústavu Duševního Zdraví v týmu zkoumající možné léčebné využití psychedelik v oblasti psychiatrie. Zde jsem se naučila vyhodnocovat klinické studie, pracovat s vědeckými články a dělat klinického sittera při psychedelických sezeních dobrovolníků ve studii. 

Pak přišla mateřská a rodičovská dovolená, během níž jsem se začala hlouběji zajímat o zdravý životní styl, zdravou stravu, evoluční biologii... až jsem objevila funkční medicínu, která ve mně zažehla opravdovou vášeň. Najednou mi začal tento nový pohled na medicínu dávat tak logický smysl, že jsem se přihlásila ke studiu na Functional Medicine University of Southern California, USA. Studium zde jsem dokončila v lednu 2023 a získala tak titul CFMP - Certified Functional Medicine Practitioner. A nyní jsem nadšená, že budu moci díky novým komplexním pohledům na lidské tělo pomáhat lidem na jejich cestě ke zdraví.

Funkční medicína je Evidence based medicine, jen není omezena hranicemi oborů jako endokrinologie, imunologie, psychiatrie apod., ale snaží se vidět souvislosti a hlavně příčiny chronických onemocnění a ty poté léčit. Není v rozporu s klasickou západní medicínou, je jejím skvělým doplňkem.

Vzdělání a praxe:

 • Všeobecné lékařství - 3. lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze
 • 5 měsíční stáž v rámci Erasmu v CHU Grenoble, Francie
 • Lékařka na dětském oddělení nejmenované krajské nemocnice, ČR
 • Clinical Investigator v Quinta Analytica, Praha
 • Vědecký pracovník v NÚDZ, Klecany
 • PhD. studium neurověd - 3. lékařská fakulta UK (nedokončeno)
 • Kurz Sitter pro asistovaný výzkum psychedelik pod vedením Mgr. Michaela Vančury, Praha
 • 2020 - 2023 Continuing Course na Univerzitě funkční medicíny, Jižní Kalifornie, USA - titul CFMP
 • nyní studuji Science of Well-being na Yale University, USA
 • od září 2022 poskytuji online konzultace
 • leden 2024 Certifikát DNAlife pro DNA testy - DNA health, DNA diet, DNA sport, DNA oestrogen, DNA mind, Medcheck