DNA TESTY

(R)evoluce v medicíně


Funkční medicína je medicínou vysoce personalizovanou, tedy se snaží o co nejindividuálnější přístup. Proto jsem do svého portfolia zařadila i testy DNA, které mohou v mnohém pomoci odhalit příčiny zdravotních obtíží a hlavně dát vodítko, jak tyto problémy řešit. Používám testy od DNAlife, které se zaměřují výhradně na genetické variace, jež lze ovlivnit úpravou životního stylu či doplňky stravy. Takovému ovlivnění se říká epigenetika. Tyto testy nejsou přístupné pro laickou veřejnost, protože je důležité výsledky s někým odborně zkonzultovat a vědět, co je opravdu podstatné, na co se zaměřit, co například otestovat z krve a jaké doplňky stravy jsou vhodné přímo pro Vás. Proto je v ceně každého testu zahrnuta i 30 minutová ONLINE konzultace.

Abych mohla tyto testy provádět, musela jsem si udělat výukový kurz a absolvovat Certifikační zkoušku

Celkem nabízím 6 druhů DNA testů. 

  • DNA Health (zánětlivost, oxidační stres, metabolismus lipidů, methylace, detoxikace, kostní zdraví, insulinová senzitivita, odpověď na stravu, vitaminy - D, C, B, A)  TOP!
  • DNA Estrogen (metabolismus estrogenu, ovlivnění estrogenové dominance, prevence hormonálních nádorů)
  • DNA Mind (regulace nálady, návykové chování, neurodegenrativní choroby)
  • DNA Diet (vlivy ovlivňující váhu, lipidový metabolismus, odpověď na sacharidy, cirkadiánní rytmy, zánětlivost, vhodnost cvičení)
  • DNA Sport (sklon ke zraněním, regenerace, síla vs. vytrvalost, caffeinový metabolismus, senzitivita na soli, vhodná doba tréninku)
  • Medcheck (metabolismus léků a tedy prevence nežádoucích účinků farmak) *Momentálně nedostupný

Více informací k jednotlivým testům se dozvíte po kliknutí na odkaz daného testu. 

Jak se test provádí?

Po objednání testu vám přijde domů balíček přepravní službou DHL. Test se provádí v pohodlí domova z kapky krve, podobně jako vyšetření CRP u lékaře, nebo výtěrovou štětičkou z ústní dutiny. Popis odběru v češtině a odkaz na podrobný videonávod naleznete uvnitř odběrového setu. Pak stačí již jen objednat zpáteční odvoz DHL službou. Zpáteční poštovné, poštovní obálka i štítek jsou zahrnuty v ceně a naleznete je přiložené v zásilce.

Konzultace výsledků probíhá se mnou online na platformě ZOOM, ale není potřeba nic instalovat, lze se jen připojit přes internetový prohlížeč a zaslaný odkaz, který vám přijde emailem.