DNA Mind

DNA Mind referuje o variantách ve 30 genech zapojených do klíčových biologických drah, od serotoninu a dopaminu po zánět a metylaci, u kterých bylo prokázáno, že mají významnou souvislost s duševním zdravím, a poskytuje doporučení ohledně personalizované diety, životní stylu a nutriční doporučení, stejně jako cenné "diagnostické vhledy'. 

Test je vhodný pro ty, kteří mají obavy z rodinné anamnézy nebo osobně trpí duševním onemocněním, konkrétně v oblasti závislosti, kognitivního poklesu nebo poruch nálady. Test Medcheck by měl být v těchto případech zvažován společně s DNA Mind. DNA Mind je také cenný jako doplněk k DNA Health pro klienty, kteří chtějí zlepšit celkovou dlouhověkost, včetně duševní pohody, zdokonalováním své zdravotní rutiny cíleným přístupem ke stravě, životnímu stylu a nutraceutikům. 

Test zahrnuje:

  • Genetické variace spojené s neurodegenrativními onemocněními jako Alzheimerova nebo Parkinsonova choroba

  • Geny ovlivňující poruchy nálady (úzkosti, deprese, citlivost na stres, ...)

  • Genetické varianty spojované s tendencí k závislostem (alkohol, kouření, marihuana)

Vzorový výsledkový list ke stažení zde:

Jak se test provádí?

Po objednání testu vám přijde domů balíček přepravní službou DHL. Test se provádí v pohodlí domova z kapky krve, podobně jako vyšetření CRP u lékaře, nebo výtěrovou štětičkou z ústní dutiny. Popis odběru v češtině a odkaz na podrobný videonávod naleznete uvnitř odběrového setu. Pak stačí již jen objednat zpáteční odvoz DHL službou. Zpáteční poštovné, poštovní obálka i štítek jsou zahrnuty v ceně a naleznete je přiložené v zásilce.

Konzultace výsledků probíhá se mnou online na platformě ZOOM, ale není potřeba nic instalovat, lze se jen připojit přes internetový prohlížeč a zaslaný odkaz, který vám přijde emailem.


Cena testu včetně 30 minutové konzultace výsledků ......................................................................................... 7900 Kč