KOLO ROVNOVÁHY ZDRAVÝCH NÁVYKŮ

Vím, jak se mnoho z vás potýká s problémem, že nevíte, kde začít se zdravými návyky. A také vím, že nelze úplně obecně říci, s čím mají všichni začít, protože každý máme úplně jiný životní styl. Proto jsem vytvořila tzn. Kolo Rovnováhy zdravých návyků, z něhož by vám měly krásně vyjít oblasti, ve který je potřeba zabrat a které jsou naopak dostatečné. 

Podobné kolo se používá při koučingu, ale ještě jsem ho neviděla pro oblast zdraví, tak jsem se nechala inspirovat a navrhla těchto 8 oblastí, které dle mého názoru mají nepostradatelné zastoupení v komplexní péči o zdraví.

Následující soubor si stáhněte a vytiskněte. Všechny oblasti jsou podrobněji popsané v dokumentu níže. Do jednotlivých výsečí barevně vybarvěte na škále od 0 do 10, na kolik o danou oblast zdraví pečujete 0 - vůbec nepečuji, 10 - velmi pečuji nebo jak jste s danou oblastí spokojeni. Krásně se vám pak zobrazí, ve kterých oblastech byste měli přidat nebo naopak ubrat. Ideálně by mělo být kolo rozvrženo celkem rovnoměrně bez větších "zubů". Tam, kde bude očividně vybarven nejmenší podíl, je potřeba zabrat. Naopak nejvybarvenější oblast je oblast, kam asi směřujete nejvíce svoji pozornosti a možná by stálo za to tuto pozornost přesměrovat ke slabším oblastem. Pokud máte kolo vyrovnané, gratuluji a můžete pracovat na jeho rovnoměrném rozšiřování 😉.

Kolo si můžete po nějaké době zkusit znovu vybarvit a vidět pokrok! Přeji, ať se vám daří!